İrfan KESKİN Kimdir?

Pdf formatında özgeçmişi indirmek için <<<< tıklayınız>>>>

1974 Ankara doğumlu olan KESKİN Gazi Üniversitesi Endüstriyel Teknoloji bölümünden mezun olduktan sonra, yüksek lisansını yine Endüstriyel Teknoloji bölümünde tamamlamıştır.

1997-2011 yıllarında sırasıyla SSK, SGK ve ÇSGB Bilgi İşlem Daire Başkanlıklarında çeşitli görevler almıştır.

2005 yılında Almanya’da Deutsche Telekom’da ve Duisburg Üniversitesi’nde çeşitli projelerde çalıştı.

2011-2015 yıllarında Anadolu Ajansı’nda Yazılım Müdürü (1 Yıl) ve Sistem Müdürü olarak görev yapmıştır. AA’nın 100. Yıl hedefleri ile örtüşen yeni nesil veri merkezi başta olmak üzere kurumsal uygulamaları da modernize ederek teknolojik dönüşümü sağlamıştır.

SGK’da bir çok projede görev alan KESKİN, 2009 yılında proje yöneticiliğini yürüttüğü sanallaştırma projesi kamuda en büyük proje seçilerek ulusal ve uluslararası alanda ödüle layık görülmüştür. 

AA tarihinde ilk kez canlı olarak duyurduğu Yerel Seçim 2014, Cumhurbaşkanı Seçimi ve Genel Seçimlerin sistem ve güvenlik altyapısını tasarlamış ve süreçleri yönetmiştir.

AFAD’ta 8.veri merkezi tecrübesini yaşayan KESKİN, yeni hizmet binasına taşınma, mevcut tüm projelerin  modernize edilmesi, tüm İl Müdürlüklerinin kapalı ağ altyapısına alınması süreçlerini tamamlamıştır.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev almıştır.

Sigara kullanma alışkanlığı yoktur.

Yeni nesil Bilişim liderliği, matriks yapılar, helikopter yöneticiliği, yeni nesil sistem/yazılım süreçleri ve bilgi fabrikaları önem verdiği konular arasında yer almaktadır.

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI AFAD Bilgi Sistemleri ve Haberleşme Dairesi Başkanı olarak görevine devam eden KESKİN, evli ve 2 kız babasıdır.

AFAD’ta Milli Teknoloji Hamlesi yolculuğunda “Yerli Bilişim ile Milli Değişim” hedefiyle tamamlanan bazı projeler;

  • PARDUS
  • Yerli E-posta sistemi
  • Veritabanı
  • Depolama Sistemi
  • Raporlama ve Görselleştirme
  • Sistem Yönetimi
  • E-İmza